Povodom projekta „Socijalna inkluzija kroz radnookupacionu terapiju”, koji u okviru IPA realizuju Dnevni centar za djecu sa posebnim potrebama „Tisa“, Dnevni centar iz Nikšića i Centar „Vladimir Nazor“ iz Sarajeva, danas je u Bijelom Polju organizovana konferencija za novinare.
Na koferenciji je naglašeno da je ukupna vrijednost projekta 169,549.46,a sa crnogorske strane je 85,291.77, od čega je učešče EU Delegacije 71,645.09 ili 84 odsto.
Direktorica „Tise“ Saida Čikić je naglasila da je projekat „Socijalna inkluzija kroz radnookupacionu terapiju” finansiran od strane EU Delegacije kroz Program prekogranične saradnje BiH-Crna Gora, a sprovode ga Dnevni centar za djecu sa smetnjama u razvoju "Tisa" - Bijelo Polje i Dnevni centar za djecu sa smetnjama u razvoju Nikšić sa strane Crne Gore, a Centar za odgoj, obrazovanje i rehbilitaciju "Vladimir Nazor" – Sarajevo sa strane Bosne i Hercegovine.
- Cilj ovog projekta je doprinos poboljšanju kvaliteta života djece i omladine sa invaliditetom i njihovih porodica koristeći sportske i radnookupacione terapije i metode rada kroz razmenu iskustava u tim oblastima u pograničnom regionu. Projekat je počeo sa realizacijom 19. marta a završiće se 19. juna ove godine, kazala je Čikić.
Aktivnosti projekta je predstavio direktor Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju “Vladimir Nazor” iz Sarajeva Zulfo Ahmetović, koji je naglasio da su Ciljne grupe projekta djeca i mladi sa invaliditetom, njihove porodice, stručnjaci iz institucija koje su direktno uključene u rad sa ovom populacijom.
-Mislim da će saradnja na ovom projektu učiniti da napravimo iskorak u našem poslu. Mi u Sarajevu, u okviru radnookupacione terapije imamo plastenike, drvopreradu, pčelarstvo i druge vidove, tako da ćemo našim partnerima u Crnoj Gori prenijeti iskustva u tom pogledu, kazao je Ahmetović, dok je Radojka Koprivica, predstavnica Dnevnog centra iz Nikšića kazala da je socijalna inkluzija norma, aktuelna u Evropskoj uniji i zemlje u tranziciji bi trebalo to da prate.