Žiri Regionalnog festivala fantastične književnosti - Refesticon 2014 od 80 priča pristiglih na konkurs odabrao je 29 koje će biti objavljene u zbirci pod nazivom “Prsten sa one strane sna”, posvećenoj djelima Ćamila Sijarića.
- Međunarodni žiri u sastavu Adnadin Jašarević predsjednik i članovi Mirko Grdinić, Dragoljub Igrošanac i Blaga Žurić selektovao je deset priča iz Srbije, devet iz Hrvatske, osam iz Crne Gore i dvije iz Bosne i Hercegovine nakon nezavisnog bodovanja, kazao je jedan od oganizatora festivala, direktor Radija Bijelo Polje Dragić Rabrenović, ističući da je prema komentarima članova žirija riječ o kvalitetnim pričama i da će zbirka sigurno biti dobro prihvaćena. On je naglasio da će se Regionalni festival fantastične književnosti Refesticon održati od 9. do 11. maja u Bijelom Polju, te da će osim promocije zbirke “Prsten sa one strane sna” biti promovisane i zbirke partnerskih festivala “Bosna srebrena” festivala Tragovima bosanskog kraljevstva iz Zenice, “Priče o zmajevima” Festivala fantastične književnosti iz Pazina i “Virus časti” sa ovogodišnjeg Istracona u Hrvatskoj.
- Takođe, promovisaćemo i partnerski festival Art Anima i izdanja Društva ljubitelja naučne fantastike iz Beograda. Planirana je i promocija nove zbirke priča Ćamila Sijarića koje će biti objavljene u sklopu festivala sa isključivo fantastičnom tematikom, zatim dva romana nominovana za nagradu Mali princ “U kraljevstvu slova” Blage Žurić i “Tamoiza” Adnadina Jašarevića. U sklopu programa je planiran i omaž Ćamilu Sijariću na kome će govoriti prof. dr Sonja Tomović Šundić, književnici, novinari i članovi porodice. Posebna aktivnost je postavljanje spomen obilježja na rodnoj kući Ćamila Sijarića u Šipovicama. U nedjelju 11. maja nakon zvaničnog zatvaranja organizatori Refesticona i partnerskih festivala će se predstaviti na devetom Međunarodnom podgoričkom sajmu knjiga, istakao je Rabrenović.
U zbirci “Prsten sa one strane sna” naći će se “Spiritus ubi vult spirat” Adrijana Sarajlije iz Beograda, “Saćel Mijari najveći kovač” Davorina Horaka iz Zagreba, “Zeleni prstenovi” Slobodana Zorana Obradovića iz Bijelog Polja, “Zla krv” Anta Zirduma iz Viteza “Prsten Nevidim” Adnadina Jašarevića iz Zenice, “Prstenovi uskovitlanog vremena” Nenada Petrovića iz Beograda, “Prstenjak” Stjepa Martinovića iz Zagreba, “Kraljica” Stevana Šarčevića iz Subotice “Gospodin T.” Milovana Lalovića iz Atine, “Prsten, ruke, prožimanja i jedna kap vode” Ranka Rajkovića iz Podgorice, “Prsten od bronze” Tihomira Jovanovića iz Beograda, “Hanska priča” Šekija Musića iz Bara, “Prsten kneza Miroslava” Aleksandra Obradovića iz Bijelog Polja, “Vila nade” Gorana Ćurčića iz Zrenjanina, “Prokletsvto crvenog zmaja” Saše Barbulovića iz Beograda, “Prsten kraljice Teute” Dragića Rabrenovića iz Bijelog Polja, “Niz tok” Edija Ferhatovića iz Zagreba, “Leonardov prsten” Dragana Popadića iz Tivta, “Blizanke” Jelene Crnjaković iz Vinkovaca, “Krug prstena” Ane Radun iz Beograda, “Brđanka” Mirka Grdinića iz Pazina, “Zavarivači” Davora Šišovića iz Pazina, “Zmija od Vodovara” Vladimira Becića iz Dugog Sela, “Mit o prstenu” Vasa Vukovića iz Danilovgrada, “U krvi skovano” Radoslava Slavnića iz Rume, “Prsten lutkara” Eda Barola iz Šibenika, “Kod koga li je danas?” Stevana Čvorovića iz Beograda, “Priča o prstenu” Marije Delić iz Beograda i “Polja zaborava” Paula Borošaka iz Zagreba.